SEFER YATLARI: TANIMI, BOYUTLARI, TEKNİK ÖZELLİKLERİ

thumbnail

SEFER YATLARI: TANIMI, BOYUTLARI, TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

Ünlü bir yazarın dediği gibi,mutluluk yapmak seyahat ediyor. Farklı ülkeleri görüntüleyin, tarihi yerler ve doğal manzaraları görün. Dünyanın dört bir yanından uçun ya da keşif sınıfının bir yatının türünde bir gemide su üzerinde dünyanın dört bir yanından dolaşın.

Sefer Yat Nedir?

Deniz yolculuklarının modern dünyasındaçeşitli türlerde ve her zevke uygun geniş bir yelpazede seçim sağlar. Motorlu tekneler, güneş ışığından çalışan süper tekneler, lüks yelkenli yatlar. Bu tür rekreasyonun taraftarları, geminin türü ile birlikte seyahat etmeyi seçme şansı bulurlar.

Temel olarak, küçük tekneler için tasarlanmıştıryürüyüşler, kısa geziler, biraz daha büyük tekneler uzun mesafelere seyahat edebilir. Ama dünya çapındaki yürüyüş atma yatları için tasarlandı. Böyle uzun bir yolda sadece cesur ve güçlü bir kişi aynı fikirdeyecektir. Yine de, benzer ürünler yakın zamanda popülerlik kazanmıştır.

yatılı yatlarSefer yatlar yeterlidirBüyük bir yakıt kaynağına sahip güçlü, dayanıklı gemiler. Dava, yüksek mukavemetli malzemelerden yapılmıştır ve tüm mekanikler, herhangi bir eğitimli kişinin onarabileceği şekilde basit bir şekilde yapılmıştır. Başlangıçta, bu tekneler endüstriyel gemilerden, mavnalardan, balıkçı gemilerinden değiştirildi. Pek çok modern üretici hala benzer yapıların çizimlerini temel olarak kullanıyor. Asgari bir güzellik ve zarafete sahip olmalarına rağmen, son derece dayanıklıdırlar.

Sefer yatlar birkaç ayrılabilirtürleri. Bazıları sınırsız bir gezinti alanı için tasarlanmıştır, bazıları ise denize çok düşük sıcaklıklarda ve yüzeydeki yüzerlerle ulaşır. Ayrıca sefer gemi yelkenli yat ve yelkenli motor vardır. Gemiye gitmeniz gereken yere ve yolculuğun ne kadar süreceğine bağlı olarak, türü seçmelisiniz. Ana durum, bu maceraları yanınızda götürmek için profesyonellere ihtiyaç duymanız veya eğitmeniz gerektiğidir.

Avantajları

Gövdenin üretimindeEndüstriyel gemiler ve askeri gemiler için tasarlanmış özel çelikler. Bu yaklaşım, denizde uzun süreli kalmanın güvenliğini ve güvenilirliğini sağlar. Ayrıca bu çelik türü kolayca tamir edilebilir. Ek olarak, tüm gövde özel çerçeve ataşmanları ile takviye edilir.

keşif sınıfının yatlarıBu kaşiflerde üç boyutlu varyakıt için tanklar, bu, uzun mesafeler yakıt ikmali ve üstesinden gelmeden uzun bir süre denizde veya okyanusta kalmanızı sağlar. Temel olarak, bu gemiler ekonomik, ancak güçlü motorlarla donatılmıştır. Bu, bu yatların 6.5 bin milden daha uzun bir zamanda geçmesine izin veriyor.Yatta kendisi ne olacak, işMüşteri. Tüm gemi, ek teknelere ve garajlara kadar herhangi bir özel ekipmanla donatılabilir. Hangi amaçla takip edildiğine bağlı olarak, bu yat olmalıdır. Birçoğu, yaşadıkları evlerden, hatta bazen bütün ailelerden böyle evleri yaparlar. Birçok özel kuruluş derinlemesine çalışmalar ve hazine avı için sefer yatlar satın alır.

Yelkenli yat

Sefer tasarlanan sefer yelkenli yatçoğunlukla uzun aile seyahatleri için. Kolay yönetilebilen bir yelken ve neredeyse her zaman rahat bir iç mekana sahiptir. Üretimde kullanılan malzeme yeterince güçlü, antikoroziftir. Tüm gemi, seyahat etmeyi kolaylaştırmak için modern teknoloji ve cihazlarla donatılmıştır.

Sınırsız navigasyon alanının keşif seferiYakıt depoları yeterince büyük ama çokuzun bir yolculuk ile bir yattan daha az. Böyle bir gemide, yakıt almak için periyodik olarak limanlara girmelisiniz. Aynı zamanda onarımı kolaydır ve yeterli eğitim ile bağımsız olarak gerçekleştirilebilir.

Limitsiz navigasyon alanı olan yat

Sınırsız alanın seferi yatlarıYüzme genellikle minimum miktarda yakıt tüketir. Geminin yapıldığı malzeme, yüksek mukavemet ve açıklığa sahiptir. Ana köprü, navigasyon ve başarılı seyahat için gerekli tüm olanaklarla donatılmıştır. Göllerde, denizlerde ve okyanuslarda bu tür yatlar kullanın. Gövde, ahşap veya çöp gibi küçük bir nesne ile çarpıştığında hasar görmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

sefer yelkenli yatBu yat manevra kabiliyetini arttırdı vegeniş çaplı seyahat. Müşterinin isteği üzerine donatılmış. Yolcu, mutfak ve diğer benzer tesisler için mutlaka oda içerir. Ayrıca kompakt bir versiyon da seçebilirsiniz.

Buz sınıfının yatları

Buz sınıfının ekspedition yatları geliştirildiözel çizimler ile. Soğuk denizlerde ve okyanuslarda hareket etmek için tasarlandılar. Gövde, en modern teknolojiler kullanılarak oluşturulan özel bir malzemeden yapılmıştır. Yat, buz kütlelerini kolayca geçirir, orta boy yapraklarla çarpışma, iz bırakmaz. Buzda donmadan donabilir. Gemideki her sitenin kendine ait bir hedefi vardır, boş koltuk bulunmamalıdır.

buz sınıfı yatlarBu gemilerin için tasarlandığı söylenebilir.aşırı seyahat, ancak herhangi bir deniz ve okyanus üzerinde yürüyebilirler. Diğer benzer yatlarda olduğu gibi, yakıt ikmali yapmadan uzun bir sürekli çalışma için gemide büyük yakıt depoları bulunmaktadır. Bu tür yatlarda, tekneler, gövdeyi kurutmak için düşük zeminde kalmak için vidalara zarar vermeden biraz batırılabilir.

Yelkenli motorlu yatlar

Yelkenli motorlu yatlar uzun zaman önce ortaya çıktı. Bu sporun birçok taraftarı bu tip bir gemiyi satın alıyor. Onlar seyahat ve kısa bir yürüyüş için uygundur. Modern ekipmanlarla donatılmış özel malzemelerden yapılmıştır.

Bir yelkenli motor yatının avantajıyelken altına indiğinde, motor kesilir ve yakıt kaydedilir. Ayrıca, teknik bölmeden gelen karakteristik gürültü ve titreşimler ortadan kalkar. Yolcular sessizlik içinde denize girebilir ve dinlenebilir ya da dalgaların akışını dinleyebilirler. Rüzgar değiştiğinde, bir tane için beklemeye gerek yoktur, sadece motoru açar ve gemi doğru yöne gider.

yelkenli motor yatlarVücut dayanıklı malzemeden imal edilmiştir, manevra kabiliyetine sahiptir, uzun mesafeler için yürüyebilir. Yelken nedeniyle, yakıt ikmali için limana gitmemenizi sağlayacak uzun bir süre yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.

Seninle ne almak

Uzun bir yolculuk için dikkatli bir şekilde gereklidir.hazırlar. Yolda faydalı olabilecek tüm gerekli ilaçları toplayın. Ayrıca, eğer yolculuk bilimsel veya araştırma değil, boş zaman ise, boş zamanları organize etmek gerekir. Açık denizde kitap veya dergi satın alamazsınız. Giysiler her türlü hava koşulunda alınır, çünkü okyanusta bir soğuk rüzgar birkaç dakika içinde uçabilir. Ayakkabılar, hijyen ürünleri, ev eşyaları – her şey düşünülmeye değer. Özellikle yatlar uçak değildir, çünkü hiç kimse para cezasına çarptırılmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top