Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Hatay / İskenderun

thumbnail
MEB logo Hatay / İskenderun
Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://sefaatakasmtal.meb.k12.tr

Bu yazı www.sorubak.com adresinden alınmıştır.

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulu Değerlendir
Bu Okula Puan Ver!
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Hayır
Devlet Okulu mu?
Evet
Listene Ekle/Çıkar

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hatay ili İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nakil almayı planlıyorsanız Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
2017 Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 324.2490
2016 Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı  282.9013 55.2700

Okulun temeli 2007 yılı Aralık ayında hayırseverimiz Sayın Recep Atakaş tarafından merhum kardeşi Sefa Atakaş anısına yapılmak üzere atılmış, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında yapımı tamamlanarak 144 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Şuan yaklaşık 500 öğrenci ile okulmuz hizmete devam etmektedir.

  • 2014 LYS Başarı Yüzdesi: %16
  • 2015 LYS Başarı Yüzdesi: %14

VİZYON

Ülkemiz ve dünya deniz ticaret filosuna meslek eğitimi yolu ile (gemi adamı yetiştirerek) hizmet sunmak ve denizcilik eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarına taban teşkil etmek için varız. Denizcilik eğitimi verirken, sürekli yeni bilgilere ulaşmaya çalışır, deniz ticaret sektörü ile ilişkileri artırarak toplumun kalkınmasına sürekli olarak katkıda bulunuruz.

MİSYON Özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanımlarına fırsat tanıyarak, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda dünya denizcilik sektöründe rekabet edebilmek için IMO standartlarını yakından izleyerek, ülkemiz ve dünya ticaret filosuna, bilgi ve beceride rekabet gücü yüksek gemi adamı yetiştiren kurum olacaktır.

  • Öğretmen Sayısı : 51
  • Öğrenci Sayısı : 656
  • Derslik Sayısı : 23

Alanlar:

  • Denizcilik Alanı
  • Gemi Yapımı Alını

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin fiziki imkanlarını, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin başarılarını, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.Okulun temeli 2007 yılı Aralık ayında hayırseverimiz Sayın Recep Atakaş tarafından merhum kardeşi Sefa Atakaş anısına yapılmak üzere atılmış, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında yapımı tamamlanarak 144 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Şuan yaklaşık 500 öğrenci ile okulmuz hizmete devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top