“ROKET” – DENİZ OTOBÜSÜ

thumbnail

“ROKET” – DENİZ OTOBÜSÜ

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

“Roket” – Komsomol, kırmızı motorlu gemiafişler, ciddi toplantılar ve kongreler. Geçtiğimiz yüzyılın yetmişli yılların tekniğinin bu tür erişilebilir bir mucizesi, şöhret, romantizm ve evrensel aşka dönüştü. Aslında, ona ne oldu? “Roket”, yaklaşık elli yıl önce yolculuğuna başlayan, birkaç tanesinden biri olan motorlu bir gemidir ve bu güne halkın zevkine başarıyla devam etmektedir.

Ilk iniş

roket gemisiİlk “Roket” 1957’de Moskova Nehri’nde başlatıldı. İniş, 6. Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali’ne (iyi, burada nasıl romantizm olmadan!) Zamanlandı.

“Roket” Kruşçev kabul etti. Hız, manevra kabiliyeti ve tasarımından çok etkilenmişti ve Rostislav Alekseev’in Lenin Ödülü’nün önderliğindeki tasarımcıları geliştirenleri onurlandırdı.

Festivalde 1957’de “Roket” i açan bir gemi geçidi vardı. Motorlu gemi katılımcılardan ve yabancı misafirlerin yoğun ilgisinden alkışlarla karşılandı.

Böylece hafif bir el ve büyüleyici bir başlangıç ​​”Roket” ile Rusya’nın nehirleri ve yurt dışına gitti.

Geleceğin teknolojisi

“Roket” bir hidrofil gemisidir. Bu yirminci yüzyılın ortalarında, elbette, bir atılım oldu. Saatte altmış kilometreye varan hızlar geliştirdi, yolcuların taşınması için tasarlandı, ancak nehirler boyunca rahatça hareket etmesine ve köprülerin altından geçmesine izin veren kompakt boyutlara sahipti.

Yaklaşık on beş yıllık üretim için yaklaşık dört yüz “Roket” piyasaya sürüldü. Otuz iki tanesi ihracat için gitti.

“Roket” – bir motor gemi prototipidir. O yolcu hydrofoil kurucusu oldu ve onun adı – bir marka. Ve şimdi, “Roket” Mahkeme yapısına ona neredeyse tüm benzer denir.

Görünüşüyle, su üzerinde ulaşılması zor yerlere ulaşmak çok daha kolay oldu, bu bizim Anavatanımızın büyük nehirlerinin kıyısında yaşayan insanlara büyük bir yardım oldu.

Gururumuz

Raketa’nın efsanevi gemisi neye benzediğini görelim (aşağıdaki fotoğraf).

gemi füze fotoğrafı“Roket” sembolizmiyle rozetler verdiğimiz için onunla çok gurur duyuyorduk.

roket üzerinde tekne sürmekIşık, zarif, aceleci, sebepsiz değil, “Roket” denirdi.roket

Barış sadece bizi hayal ediyor

Yarım asırlık bir tarihe rağmen, “Roket” sadece bu günlerde yaşamakla kalmayıp aynı zamanda nehir gezintisinde aktif olarak kullanılan bir motor gemisidir. Lena, Ob ve hatta Yenisey’den “uçarlar”.

Doğru, bugün onun görevi daha çok oldurahat ve keyifli – “Raketa” teknesindeki popülerliklerini kaybetmeyin. Sonuçta, kıç tarafında açık bir güverte var, geçen bankaları izlemek, yüzünü ve ellerini suyun serin sularının altına koymak çok ilginç.

O zamanlar ve şimdi okul çocukları”Roket” sınıfları, öğrenciler – gruplar ve diğerleri – aileler veya çiftler. Küçük çocuklar için, bu gibi yürüyüşler, özellikle güzergah hakkında kolay ve ilginç bilgiler hazırlarsanız çok bilgilendirici olabilir. Mantar toplayıcı bazen su üzerinde değerli yerlere ulaşmak için daha ucuz ve daha uygun ve hafif “Rocket” hızlı ve rahat bir şekilde sürüyor.

Günlük koşuşturmadan bıktınız, küçüksıkıntıları, yeni, heyecan verici, sıradışı bir şey istiyorsun, suya gir ve eski, kibar “Rockets” in güvertesine çık. Onun hakkında hatırlamamız gereken bir şey var ve hayal kurmak için de …Hız, manevra kabiliyeti ve tasarımından çok etkilenmişti ve Rostislav Alekseev’in Lenin Ödülü’nün önderliğindeki tasarımcıları geliştirenleri onurlandırdı.

Roket” bir hidrofil gemisidir. Bu yirminci yüzyılın ortalarında, elbette, bir atılım oldu. Saatte altmış kilometreye varan hızlar geliştirdi, yolcuların taşınması için tasarlandı, ancak nehirler boyunca rahatça hareket etmesine ve köprülerin altından geçmesine izin veren kompakt boyutlara sahipti.

Yaklaşık on beş yıllık üretim için yaklaşık dört yüz “Roket” piyasaya sürüldü. Otuz iki tanesi ihracat için gitti.

“Roket” – bir motor gemi prototipidir. O yolcu hydrofoil kurucusu oldu ve onun adı – bir marka. Ve şimdi, “Roket” Mahkeme yapısına ona neredeyse tüm benzer denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top