Polis özel harekat adaylarının en az lise mezunu olmalı ve Polis özel harekat sınavlarını başarıyla tamamladıktan sonra, istenen evraklar ve dikkat edilecek hususlar hangileridir?

Polis Özel Harekat (PÖH) adayları, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak Öğrencilerin Giriş şartları ve Eğitim-Öğretimlerine ilişkin Usul ve Esasların 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen İnternet üzerinden tebliğ edilmekte. Bu tebliğ haricinde posta, telefon ve buna benzer iletişim araçlarıyla tebligat yapılmayacak.

-Sınavlarında başarılı olan adayların intibak eğitimleri belirlenen tarihte adaylar tarafından planlanan POMEM Müdürlüklerinde yapılmakta.

-POMEN Müdürlüklerine planlaması yapılan adaylar verilen tarih ve saatinde planladıkları POMEN Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak için hazır bulunmaları gerekmekte. Geçici kayıt başvurusunda, adayın kendisi tarafından yapılmalı. Tebliğ ile belirlenen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

-Adayların intibak eğitimi süresince yatılı olarak kalacakları POMEM Müdürlüklerinde, ihtiyaç duyacakları eşyalarını yanlarında getirmeleri ve bu eşyalar arasında yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı ve tıraş malzemelerin bulundurulmalı ve kişisel ihtiyaçlar.

Adayların Planladıkları POMEM Müdürlüklerine, kayıt işlemi için yanlarında bulundurması gereken belgeler:

•Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı (Diplomasını her hangi nedenle olmayanlardan öğrenim durum belgesi) Lisans veya Ön lisans eğitimine devam eden Diploması yanında olmayan adaylardan diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanmış diploma örneği ile birlikte Lisans/Ön Lisans eğitimine devam ettiklerini bildiren öğrenci belgelerini getirmelidirler.

•Askerlik Hizmetini yapmış olan erkek adaylardan ”Terhis Belgesi”.

•1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılardan ise “Askerlik Durumu Belgesi”.

•Geçici kayıt yapılan tarih itibariyle herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üyeliği bulunmadığını bildiren yazılı beyan.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 9 =