MAYNKRAFT’TA BİR GEMİ NASIL İNŞA EDİLİR VE YELKEN AÇILIR?

thumbnail

MAYNKRAFT’TA BİR GEMİ NASIL İNŞA EDİLİR VE YELKEN AÇILIR?

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

Suda seyahat etme hayali herkesi kovalar”Meincraft” da oynayan bir oyuncu. Ancak, herkes bilir ki, sadece bir tekneyle hareket edebilir. Onun hızı küçük, görünüşü üzgün ve etkileyici değil. Ne dersiniz sadece hedefiniz nehir ise seyahat etmenizi tavsiye ederiz. Bir teknede açık okyanusa çıkmak çok riskli. Buna göre, sudaki hareketleriniz çok sınırlıdır ve bundan daha fazla zevk almayacaksınız.

Ancak, sonuçta, “Maynkraft” da inşa edebilirsinizbir gemi. Neden kullanmıyorsun? Gerçekte, her şey çok tuhaf değildir. Oyuncular bu oyunda inşa edilen tüm gemiler, sadece dekorasyon olarak hizmet vermektedir: yüzemezler. Ancak bu, özel modifikasyonların yardımıyla düzeltilebilir. Bu makalede, sadece “Maincrafter” da bir geminin nasıl inşa edileceğini değil, aynı zamanda ihtiyacınız olan yere nasıl yelken açılacağını da öğreneceksiniz.

Modu yüklemek

mayncecraft'da bir gemi nasıl inşa edilirYani, öğrenmeniz gereken ilk şey nasıl değil”Maincrafter” da bir gemi inşa et ve bu mod buna uygun. Sonuçta, modifikasyon yelken kabiliyetini arttırıyor. Aslında, kendi evinizde bile, herhangi bir şey üzerinde yüzebilirsiniz. Ancak bunu daha sonra konuşacağız, ancak şimdi hangi modun yükleneceğini anlamalıyız. Genel olarak, her birinin kendine has özellikleri olan, fakat aynı amaca hizmet eden birkaç değişiklik vardır – oyuna, bir tekneden başka bir şeyle yüzme olasılığı eklemek. En popüler ve etkili mod Archemides Gemileri olarak adlandırılır. Herşeyi yüzmenize izin verir, çünkü oyuna gemilerin değil, herhangi bir yapıyı yüzme tesisine dönüştüreceğiniz özel cihazlara ekler. Eh, bu modunu yükledikten sonra, “Maincrafter” da bir geminin nasıl inşa edileceğini kendinize sorabilirsiniz.

Direksiyon

maynecraft'da bir gemi nasıl yapılırEğer nasıl anlayacaksınız”Maincrafter” da bir gemi inşa etmek için, o zaman ilk etapta bir direksiyon simidi oluşturmak için gerekli olacaktır. Bununla gemiyi kontrol edebilirsiniz, çünkü çok daha fazla tekne olacak. Teknede oturun ve hareket etmeyin, böylece karakterinizi karada yöneteceğiniz gibi kontrol etmelisiniz. Geminin durumunda, güvertesinde seyahat edebilirsiniz. Buna göre, yönetim sadece dümende gerçekleştirilecektir. Bunu yapmak için, çalışma tezgahının köşelerine yerleştirmeniz gereken dört tahtaya, merkezi hücre için bir demir çubuğa ve dört çubuğa ihtiyacınız vardır. Bu yüzden Maincrafter’da bir geminin nasıl yapıldığını öğrenmek için ilk adımı attınız.

navigasyon

maynecraft harita uzay gemisiDenize gitmek için ihtiyacınız olacakDenizden rahatça seyahat edebileceğiniz hız, yön ve diğer önemli verileri gösteren özel navigasyon cihazları. Böyle bir cihaz oluşturmak için iki blok cam, iki demir ve iki altın külçeye ve ayrıca bir redstone’a ihtiyacınız vardır. Bütün bunları birleştirdiğinizde, tekerleğe kurmanız gereken bir navigasyon cihazı alırsınız.

Bir geminin oluşturulması

Bundan sonra kolayca böyle birgemi, ne istersen. Bu durumda, direksiyon simidi için bir navigasyon cihazına sahip olması gerektiğini dikkate almanız gerekir. Ancak, floaters olarak adlandırılan belirli sayıda özel blok oluşturmayı unutmayın. Tahtalar ve yünden yaratılırlar ve geminizin büyüklüğü ne kadar büyük olursa, ihtiyacınız olan daha fazla şamandıralar: Gemiyi ayakta tutarlar. Doğal olarak, “Maincraft” da yüzmek için çok önemli bir konuya da ihtiyacınız olacak – bir harita. Bir uzay gemisi bir harita olmadan yapabilirdi, ancak yüzer bir gemide, tüm seyir araçlarına rağmen, eski bir iyi kartın daha iyi olurdu. Genel olarak, her birinin kendine has özellikleri olan, fakat aynı amaca hizmet eden birkaç değişiklik vardır – oyuna, bir tekneden başka bir şeyle yüzme olasılığı eklemek. En popüler ve etkili mod Archemides Gemileri olarak adlandırılır. Herşeyi yüzmenize izin verir, çünkü oyuna gemilerin değil, herhangi bir yapıyı yüzme tesisine dönüştüreceğiniz özel cihazlara ekler. Eh, bu modunu yükledikten sonra, “Maincrafter” da bir geminin nasıl inşa edileceğini kendinize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top