MALLARIN ULUSLARARASI KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

thumbnail

MALLARIN ULUSLARARASI KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

İlkel ilişkilerin zamanından beri,ticaret. Başlangıçta, toplum içinde karmaşık ve dolaşımlı bir şey değildi. Ama yavaş yavaş, uzun bir mesafe için mal gönderme ihtiyacı vardı. Hangi formu seçmeliyim? Ne kullanmalı? Bu tür sorular ilk tüccarlar tarafından karşılandı. Zamanla, bu, uluslararası konteyner taşımacılığı olarak bilinen şeyle sonuçlandı.

Her şey nasıl başladı?

uluslararası konteyner taşımacılığıUzun bir süre için adam ticareti. Başlangıçta yaşadığı topluluk içinde. Sonra komşularına gitmeye başladı. O zamandan beri, en popüler iki yol var – yer ve su. Ama ilk durumda, tüccarlar prensleri vergi, kötü yollar ve soyguncularla bekliyordu. Bununla birlikte, rüzgar, kargoyu ihtiyaç duyulan yere ulaştırmak için nispeten sessiz bir çevreye izin verdi. Ve yerden daha hızlı ve daha fazla hacimde.Eski çağlardan beri insan suya hakimalanı. Ve o zamandan beri onun kullanımını terk etmedi. Ama o da yolları inkar etmedi. Zamanla, gelişmeler gelişti, tüm yeni ve gelişmiş teknoloji uygulandı ve uluslararası konteyner taşımacılığı ortaya çıktı.

Arazi yolları

Bu seçenek oldukça küçük bir yüzdeye karşılık gelirtrafiği. Ulaşım için, arabalar veya bir demiryolu kullanılır. Bu seçeneğin oldukça önemli bir dezavantajı, eşzamanlı olarak taşınan malların küçük hacmi ve yüksek birim maliyetleridir. Ama acilen bir şey teslim etmek gerekirse, o zaman bu seçenek en uygunudur. Sonuçta, araba veya demiryolu ile, dünyanın herhangi bir yerinde hızlı teslimat düzenleyebilirsiniz. Ancak maliyetler nedeniyle, yaklaşım ülke içinde uygulamak için daha uygundur.

Deniz yolları

uluslararası konteyner nakliye maliyetiMalların uluslararası konteyner taşımacılığıülkeler arasında malların tüm transferlerinin yaklaşık% 80’ini sağlar. Bu gerçekten de çok ekonomik olan kullanışlı bir araçtır. Oldukça uzun olmasına rağmen. Deniz yollarının kullanımı şunları sağlar:

 1. Kargoyu kurtar. Kaplarda eritilen, içlerinde saklanırlar. Aynı zamanda, hırsızlık veya kasıtlı bir hasar olmayacak şekilde kapalı ve yüklüdürler.
 2. Çok yönlülük. Deniz yoluyla, sıvı, gevşek, parça, küçük, orta ve büyük malları taşıyabilirsiniz. Su, bir araba, demiryolu veya hava kullanarak hareket etmek imkansız veya hatta imkansız olan suyla teslim edilebilir.
 3. Ekonomik yarar. Malların, malzemelerin, ekipmanların önemli bir mesafe taşınırken, deniz yolları otomobillere, demiryollarına ve hava taşımacılığına göre çok daha ucuzdur. Gerçekte, bir kargo ünitesinin yeniden hesaplanmasındaki gemilerin yakıtı, aynı benzinden çok daha azdır. Ek olarak, yükleme işlemleri çok az maliyet gerektirir.

Neler geçilebilir?

deniz yoluyla uluslararası konteyner taşımacılığıNesnelerin olasılıkları ve ulaşım şekilleri yelpazesi çok çeşitlidir. Yani, olabilir:

 1. Tarım makineleri
 2. Gıda ürünleri
 3. Otomobiller ve kamyonlar.
 4. İpler, kumaşlar, aksesuarlar, ayakkabılar, giysiler.
 5. Kaplar.
 6. Elektronik.
 7. Ev aletleri.
 8. Kozmetik ürünler

Nelerin aktarılabileceğini listelemek yerine, sadece yasaklanmış malların taşındığını söylemek daha kolaydır. İş ve etkileşim için seçenekler nelerdir? Şartlı olarak böyle bir tahsisat mümkündür:

 1. Konteynerin tam veya kısmi yüklenmesi. İlk seçenek, bu listede sunulanlardan en karlı olanıdır.
 2. Yuvarlanan yüklerin taşınması. Konteynerde nelerin bulunamayacağı için kullanılır. Örneğin – büyük tekerlekli bir araç.
 3. Muhafazaya doğrudan yükleme. Bunun için paletler kullanılmaz, kutular ve kutular tek tek yüklenir ve çıkarılır.

Uluslararası konteyner taşımacılığının maliyeti nedir? Maliyet büyük ölçüde ürüne ve gönderilmesi planlanan miktarına bağlıdır. Bu nedenle, somut bir şey söylemek zor.

Burada avantajlar nelerdir?

deniz uluslararası kargo taşımacılığı fiyatıNeden çoğu kuruluş taşınırken uluslararası deniz taşımacılığına güveniyor? Fiyatlar, elbette, argüman ağırdır, ancak başka avantajlar da vardır:

 1. Belirli bir süre içinde malların yeri hakkında doğru bilgiler.
 2. Yükü sigorta ettirme imkanı.
 3. Tehlikeli, kırılgan ve değerli nesnelerle çalışabilme becerisi.

Ayrıca, böyle bir kompleks içinÇok sayıda yükün deniz taşımacılığı, uygun seviyedeki uzmanlar tarafından seçilir. Bu nedenle, onların güvenliğinden emin olabilirsiniz. Ek olarak, geminin yeri global konumlandırma sistemi tarafından sürekli olarak izlenmektedir.

İntermodal konteyner taşımacılığı

Bu durumda kargo kombine ediliryol. Pratikte nasıl görünüyor? Bir şirketin tüm yüklerinin yerleştirildiği bir konteynırı kiraladığını varsayalım. Bu durumda, nihai varış yerine teslimat için konteyner demiryolu ile geçecek, gemide deniz / okyanus boyunca yüzecek ve bir araba ile sürülecektir. Gecikmelerden kaçınmak için lojistik uzmanları tüm süreçlerin senkronizasyonuna dahil olurlar.

Herhangi bir risk var mı?

uluslararası mal taşımacılığıOnlarsız nerede? Ve bunların birçoğu var. Örneğin, eğer bir aşamada bir gecikme varsa, bütün ulaştırma zincirinin imha edilmesi mümkündür. Ama hepsi bu değil. Deniz yoluyla uluslararası konteyner taşımacılığının malların güvenliği açısından güvenilir olduğu düşünülse de (ve aslında geminin mürettebatının konteynır açması çok zordur), ancak korsanlık göz ardı edilmemelidir. Evet, alas, bu iş hala yaşıyor ve gelişiyor.Korsanların henüz ortadan kalkmamış olması, dünyaTopluluk, on yıl önce Somali’nin doğusuna yönelik eylemlerin şiddetli bir şekilde yoğunlaştığı bir zamanda hatırladı. Bu potansiyel bir tehlike arz eden tek bölge olmasa da. Yani, hem Endonezya’da hem de Afrika’nın kuzeyinde korsanlar görüldü. O zamandan beri deniz devriye misyonları çok daha aktif hale geldi. Bu nedenle, nakliye yolları az ya da çok güvenlidir.

Ayrıca, bazı bölgelerde, korsanlıkörneğin, daha karlı bir işgalle değiştirilir – örneğin kaçakçılık. Böyle bir dönüşümün örneği olarak, Afrika’nın kuzeyini yıkayarak Akdeniz’e bakabilirsiniz. Daha önce, Avrupa güç filolarının varlığı nedeniyle küçük olsa bile korsanlık vardı. Ancak son on yıllarda, insanlar onun yerine şiddetli renklerde içten yanıyorlardı. Her ne kadar bu, makalenin ana konusundan ayrılıştır. Bu nedenle, bunu ayrıntılı olarak ele almayacağız.

Arazi ile taşırken, yeterliyüksek kaza riski ve kargonun zarar görmesi. Ancak çoğu nakliye şirketi itibarı hakkında endişeleniyor. Bu nedenle tüm olumsuz etkileri en aza indirmeye çalışırlar.

Sonuç olarak

kargo hizmetleri deniz konteyner taşımacılığıBu arazi ve deniz sayılırmalların konteyner taşımacılığı. Bu yönün hizmetleri, farklı devletlerin uluslararası ticaret ve işbirliği süreçlerini sağlamayı mümkün kılmaktadır. Ne kadar gerekli olduklarını tahmin etmek zor.Şimdi çok sayıda farklı ürün,Hammadde ve malzemeler bu şekilde taşınır. Çin’den ürünleri ile yüklü diğer kıta gemilerine git. Evet ve boş geri dönmez. Yakın geçmişten gelen küçük örnekler bile – 2017’de ABD’den Polonya’ya ve Ukrayna’ya sırasıyla deniz ve gaz kömürü teslim edildi.

Uluslararası denizcilik bu kadar etkilikonteyner taşımacılığı. Kara taşımacılığı, küçük yükleri taşımak için kullanılır, böylece belirli bir noktaya hızlı ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, mesafe çok büyük değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top