Erciyes Üniversitesi yükseköğretim programlarına girmeye hak kazanan adaylar, kazandıkları bölümle ilgili kayıt işlemi yapmaları için verile tarih arasında e-devlet sisteminden yapabileceklerdir. Bölümler:

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Mühendisliği bölümü dışındaki diğer bölümleri ve Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu “ilk ve Acil Yardım” programı hariç.

 

e-Devlet üzerinden verilen tarihler arasında internet üzerinden hptts://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek “e-hizmetler” bölümünde kayıt işlemini yapılır.

e-devlet üzerinden kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin öğrenci numaraları 24 saat içerisinde cep telefonlarına SMS yoluyla bildirilecek. Öğrenciler kayıt işlemi yapılıp yapılmadığını ayrıca https://kontrol.erciyes.edu.tr sitesinden kontrol yapabilir. Kayıt yaptırdığınız belgeyi e-devlet üzerinden bir belge çıktısı alabilirsiniz. e-devlet üzerinden kayıt işlemi yapan öğrenciler ayrıca kayıt tarihlerinde üniversiteye gitmeleri yeterli olacaktı ayrıca belge getirmelerine gerek yok.

 

e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayanlar için gerekli belgeler:

Erkek öğrenciler askerlik şubesinden alacakları ibare ile YKS sonuç belgesinde belirtilen kayıt tarihinde üniversiteye öğrenci işleri Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmekte.

Erciyes Üniversitesine kesin kayıttan önce mutlaka internetten ön kayıt yapmaları gerekmekte. Ön kayıt için izlenmesi gereken yol ise https://obisis.erciyes.edu.tr adresine girerek ÖN KAYIT bölümünden ön kayıtlarını oluşturulmalı.

 

Şahsen Erciyes üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi(Uçak Mühendisliği Bölümü hariç) giderek kayıt işlemi yapmak isteyenlerden istenen evraklar:

Bu bölümlere kayıt yaptırmak isteyenler için tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınmalı.

 

Erciyes Üniversitesi Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İLK VE ACİL YARDIM programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor ve bu raporda öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmiş olmalı.

 

Erciyes üniversitesi havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bölümüne kaydını yaptırmak isteyenlerden güvenlik soruşturması yaptırılacak ve bu güvenlik soruşturması olumsuz olan veya kuruluşların düzen ve disiplinine uymayan öğrenciler bu programlara alınmayacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 1 =