ABD’DE KAÇ UÇAK GEMİSİ VAR? AMERİKAN UÇAK GEMİLERİNİN ADLARI VE ÇEŞİTLERİ

thumbnail

ABD’DE KAÇ UÇAK GEMİSİ VAR? AMERİKAN UÇAK GEMİLERİNİN ADLARI VE ÇEŞİTLERİ

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

Donanma elbette özel bir konu herhangi bir modern deniz gücünün gururu. Bugüne kadar, dünyanın en güçlü filosu, Amerika Birleşik Devletleri tarafından koşulsuz olarak ele geçirilmiştir. Dünya hakimiyeti için aktif olarak iddia eden, gemilerinin teknik gelişimlerine en yakın ilgiyi veren ve gezegenin her köşesinde çeşitli muharebe görevlerini yerine getiren bu ülke. Bu yazıda mevcut ABD uçak gemileri dikkate alınacaktır.

Bir giriş olarak

Dünyadaki modern zamanımızda sadecedeniz kuvvetlerinin bir parçası olarak uçak gemileri olan on devlet. Koşullu derecelendirmenin koşulsuz liderleri, 11 uçak gemisi olan Amerikalılar. İkinci yer İtalya ve İspanya arasında paylaşıldı. Bu ülkelerin iki tane gemisi var. Daha sonra Çin, Rusya, Fransa, Brezilya, Hindistan, Tayland, Büyük Britanya’yı takip edin. Bütün bu eyaletlerin bir uçak gemisi var.

bizde kaç tane uçak gemisi var

Randevu

Amerika Birleşik Devletleri’nin modern uçak gemileri – tarafındanözü, güç ve güç parlak bir sembolü. ABD amiralleri, bu gemilere, ülkelerinin bütün donanmasının “omurgası” olarak bahsediyorlar. Prensip olarak, bunu açıklamak kolaydır, çünkü bu gemiler açık denizde veya okyanusta birkaç ay boyunca kendi toprak tabanlarından uzakta bağımsız olarak durabiliyorlar ve aynı zamanda gezegendeki herhangi bir noktaya büyük bir hızla hareket ederek düşmanlıklara karışıyorlar. kesinlikle herhangi bir rakip ve aynı zamanda uzak bir mesafeden uzaklaşmak, böylece kendi güvenliğinin yüksek düzeyde olmasını sağlamak.

Takımın çekirdeği

ABD’de kaç tane uçak gemisi olduğuna rağmenGelecekte kaç tane olacak, bu gemiler taşıyıcıya dayalı grev grubunun temeli olacak ve olacak. Ancak, bu tür bir geminin kendi güçlü savunma silahları yoktur ve bağımsız eylemleri gerçekleştirmek için uyarlanmamıştır. Uçak gemisi diğer gemilerin kapağının altındaki su yüzeyinde hareket eder. Grev grubunun ayırt edici özelliği, günde 1500 kilometrelik bir mesafeye yolculuk yapma ve aynı zamanda potansiyel bir rakip için fark edilmeden kalabilme yeteneğidir.

Ronald Reagan

Savaş zamanı görevleri

Uçak gemilerinin savaş görevlerini göz önünde bulundurarak, aşağıdakiler için oluşturulan tüm taşıyıcı tabanlı grev grubunun misyonu ile tanışılması tavsiye edilir:

 • Hem kıyıda hem de karada bulunan çeşitli nesneler üzerine saldırılar.
 • Havacılık kapsamı ve kıyı bölgesinde faaliyetlerini yürüten kara tarafı ve kara birimleri için destek.
 • Planlanan askeri operasyon alanında hava sahasında mutlak üstünlüğü ele geçirmek ve tutmak.
 • Denizde sürerken diğer gemilere hava saldırısı, saldırı, konvoy sağlamak.
 • Düşmanın kıyı hattının ablukaya alınması.
 • Taktik hava keşif.

Kesinlikle, barış zamanında, BirleşikDevletler, hava saldırısı gruplarının kullanımıyla, dünyayı, ülkenin siyasi olarak önemli olduğu, gezegenin kilit bölgelerindeki güç ve güçlerini göstermektedir.

Amerikan uçak gemisi

Amerikan Titanları

Öyleyse, ABD’deki kaç uçak gemisine daha yakından bakalım. Yukarıda da belirtildiği gibi on bir tanesi vardır. ABD uçak gemilerinin listesi aşağıdaki gibidir:

 • “Nimitz”.
 • “Dwight Eisenhower.”
 • Theodore Roosevelt.
 • “Carl Vinson.”
 • “Abraham Lincoln.”
 • “George Washington.”
 • “John C. Stennis”.
 • Harry Truman.
 • “George Bush.”
 • “Ronald Reagan.”
 • “Gerald R. Ford.”

Şimdi onları daha iyi tanıyalım.

Nimitz tipi altıncı gemi

Bu açıdan uçak gemisi “George”Washington. ” Gemi Temmuz 1990’da başlatıldı. Geminin teknik kabiliyeti yaklaşık 90 uçak ve helikopter taşıyabiliyor, bunun için doğrudan güverte üzerinde dört yük asansörü kullanılıyor. Güvertenin toplam alanı 18.000 metrekaredir. Uçak gemisi yaklaşık 6250 kişilik bir gemiye yerleştirilebiliyor. Gemiyi durdurmak için her biri 30 ton ağırlığında iki çapa kullanılır.

Gemi, bir nükleer gemiyle ABD’nin ilk gemisiydi.Yabancı bir ülkede bir askeri üsse kalıcı olarak yerleştirilen elektrik santrali. 2008 yılında uçak gemisinin Japonya’ya geçmesiyle oldu. Aynı yıl, gemide bir acil durum meydana geldi – şiddetli bir yangın. Ekip, yangını ancak 12 saat sonra tamamen söndürebildi ve hasar miktarı yaklaşık 70 milyon dolar oldu. 37 kişi yaralandı.

ABD uçak gemileri işletmek

Başkanlar gemisi

“Carl Vinson” – hizmete giren bir uçak gemisiMayıs 1982. Gemi, 29 yıl boyunca Silahlı Kuvvetler Komitesinin başkanı olan kongre üyesi tarafından isimlendirildi. Geminin ana hizmet yeri, Basra Körfezi’nin yanı sıra Hint ve Pasifik Okyanusu idi. Gemi, “En iyi atıcı” filminin çekimleriyle ilgiliydi.

Usame bin Ladin’in 2011 baharında yıkılmasından sonraYıllar boyu, bu uçak gemisine teslim edilmiş ve daha sonra Arap Denizi’nin sularına gönderilmiştir. Altı ay sonra, Barack Obama ve eşi, deniz devi güvertesinde düzenlenen öğrenci takımları arasında bir basketbol maçına katıldı.

Kadınlar için gemi

Aslında, bu ifadede rahatsız edici bir şey yokDenizciler için, erkek yok. Sadece uçak gemisi “Abraham Lincoln”, hizmet ve kadınlar için izin alan türünün ilk gemisiydi. Ne yazık ki, bu trajedi olmadan değildi. Ekim 1994’te bir subay Kara Haltring, eğitim uçuşunu tamamladıktan sonra iniş sırasında öldü.

2003 yılında Irak’taki askeri operasyon sırasında gemiden 16.500’ün üzerinde sorti uçtu.

Uçak gemisi, her şeyin çok fazla yer aldığı bir yerdiraçık koordinasyon ve düzen. Pistin uzunluğu – sadece 150 metre olduğu için, kalkış savaşçıları, sözde mancınık kullanırlar, ki bu da, kelimenin tam anlamıyla uçağı havaya fırlatır.

Ama pistin en önemli unsuruşerit fren kablosu. İniş sırasında, uçağın pilotu bu dört kilitleme elemanından birine bağlanabilmelidir. Bu durumda, uçak tam hızla iniş yapar. Bu, başarısızlık durumunda tekrar bir acil durum kalkışına gitmesi gerekeceğinden kaynaklanmaktadır. Bu arada, geminin, görevi tamamlamak için her an kalkışa hazır saatte tam savaş hazırlığında pilotların görev yaptığı kırmızı bir oda var.

İlginç gerçek: Günde iki kez, kesinlikle güverte takımının her üyesi yürüyüşe gider. Bütün bu askeri araçlar, pahalı bir türbinde aşırı derecede istenmeyen mekanik hasara neden olabilecek çeşitli yabancı objeleri bulmak için birbirine yakınlaşmakta ve güverte detaylarını incelemektedir.

Ford tipi uçak gemisi

LIH ile Güreşçi

Uçak gemisi “Harry Truman” başlatıldı 25Daha sonra ABD Başkanı Bill Clinton’ın katılımıyla Temmuz 1998. Geminin inşası ülkenin bütçesine 4,5 milyar dolara mal oldu. Ayrıca bu Amerikan uçak taşıyıcısının 20–25 yıl boyunca gizli bir rezervasyon ve çalışma kapasitesine sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

Geminin ilk askeri kampanyası yüzüyordu.Kasım 2000’de Basra Körfezi. Aralık 2015’in sonunda, uçak gemisi İslam Devleti terör örgütüne karşı operasyonda aktif rol aldı. Geminin güvertesinden, militanların pozisyonlarına grev yapmak için uçaklarla savaş uçakları yapıldı. Gemi ve havacılık kanadı, Suriye’deki operasyona da katılan Fransız Donanması ile etkileşime girdi.

Geleceğin gemisi

Ford uçak gemisi zaten ahlaki ve fiziksel olarak eski Nimitz gemilerinin yerini alan bir Amerikan savaş gemisi. 2017 için yeni uçak gemisinin işletmeye alınması planlanıyor.

Yeni geminin ayırt edici bir özelliğiBir lineer elektrik motoru kullanarak çalışan bir elektromanyetik mancınık varlığı. Mancınık, savaşçıları daha pürüzsüz ve doğru bir şekilde hızlandırmayı mümkün kılar, böylece her bir pahalı havadaki çelik yapının üzerindeki aşırı yükü azaltır.

Ayrıca, bir çift yeni reaktör oluşturulduÖzellikle bu uçak gemisi için, önceki benzer santrallerden% 25 daha fazla elektrik enerjisi üretme kabiliyetine sahiptir. Elde edilen güç rezervi, geminin mancınıkı daha hızlı yeniden yüklemesini sağlar. Hizmet personeli sayısı da azaldı ve bu sayı şu an 4.660 kişiye düştü. Bu, bütçedeki yükü azaltmaktadır, çünkü bu Amerikan uçak gemisi, ülkeye önceki modele göre 4 milyardan daha az maliyet uygulayacaktır.

uçak gemisi listesinin listesi

Amerika Birleşik Devletleri Fortieth Başkanı

Uçak gemisi “Ronald Reagan” dolu olduTemmuz 2003’te filo üyesi. Geminin “kardeşlerinden” bir kaç önemli farkı var. Birincisi, üç (ve dört değil) yüksek mukavemetli fren kablolarının varlığıdır. İkincisi – geminin yayı, tüm uçak taşıyıcısının istikrarını arttırmak için yapılan soğanlı bir şekle sahiptir.

“Ronald Reagan” gemide taşıyabiliryaklaşık doksan helikopter ve uçaklar. Geminin ana vurucu gücü, çeşitli ABD muharebe operasyonlarında birçok kez test edilmiş olan F / A-18 Hornet çok amaçlı savaş uçağıdır.

“Kirli” uçak gemisi

Gemi “George Bush” takma adı verilirBunun nedeni, tuvaletlerin temizlenmesi için vakum sisteminin çok sık başarısız olmasıdır. Yani, sadece konur, tüm 423 geminin klozetleri tıkalı. Onlarla ilk problemleri, uçak gemisinin, uçuş görevlerini yerine getirmesi için Basra Körfezi’ne yaptığı yolculuğu gerçekleştirdiği 2011 yılında ortaya çıktı.

Ancak, bu konuda olumlu özellikler var.gemi Dolayısıyla, özellikle elektronik ve iletişim sistemi modernleştirildi. Ayrıca, doldurma işlemi yarı otomatik bir seviyede görüntülenir. Güvertede, gaz yastıkları güncellenir.

Harry Truman

Özel operasyonların aktif üyesi

Mevcut ABD uçak gemilerini incelemek, etrafta dolaşamazsınız.Onların dikkati ve Theodore Roosevelt ile. Bu gemi, modüler bir tasarım kullanılarak monte edilen mevcut uçak gemilerinden biriydi. Her bir modül birbirinden ayrı olarak yapılmıştır ve tüm bu parçaların montajı kaynak ile tek bir noktada yapılmıştır. Geminin yapım prensibi, başlangıçta belirtilen inşaat son tarihlerini önemli ölçüde azaltmıştır. Sonuç olarak, 25 Ekim 1986’da gemi askerlik hizmetine kabul edildi ve ABD Donanması’nın tam üyesi oldu. 16 Ocak 1991’den bu yana uçak gemisi, Basra Körfezi’ndeki mücadeleye katıldı. Güverteden 4,200 sorti uçarak, neredeyse 5 milyon liralık mühimmatı düşman topraklarına bırakmayı mümkün kıldı.

Terörist saldırıların ardından gerçekleşti 11Eylül 2001’de, gemi Afganistan’da o zamana kadar El Kaide’ye karşı bir mücadele kampanyası başlattı. 4 Ekim 2001’de, Arap su alanından gelen yıkıcı füze saldırıları, uçak gemisinden gelen militanların pozisyonlarına karşı başlatıldı. Operasyon neticesinde gemi denizde 159 gün geçirdi ve bu da II. Dünya Savaşı’ndan sonra denizlerdeki gemilerin sayısının rekorunu kırdı.

ABD’de kaç tane uçak gemisi olursa olsunSavaş direğindeler, başarısız olmadan her biri düzenli olarak tam bir revizyona uğrar. Theodore Roosevelt bir istisna değildi. 2009 yazından 2013 yazına kadar Newport News Shipbuilding’de (Virginia) kaldı. Bu yeniden yapılanma sayesinde gemi, 23 yıl boyunca ABD Donanması saflarında kalabilecek. Toplam iş maliyeti 2,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Barış gemisi

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde kaç tane uçak gemisinin bulunduğuna dair soruya son vererek, dikkatimizi Dwight Eisenhower adlı bu tip bir gemiye çeviriyoruz.

Bu savaş gemisi 1977’de görevlendirildi.yıl. 1985-1987 döneminde gemi ilk planlı yeniden inşasındaydı ve ikincisi 2001-2005’te geldi. Yaklaşık yirmi yıldır, uçak gemisi “barışçıl” ve herhangi bir askeri operasyona katılmamıştı. Ancak, 1991 yılında, savaş bölgesine – Basra Körfezi’ne çekildi. 2000 yılında, gemi Güney Devriye Operasyonu sırasında İran’da uçuşa yasak bölgeler sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top