ÇİN UÇAK GEMİSİ LİAONİNG: ÖZELLİKLERİ VE FOTOĞRAFLARI

thumbnail

ÇİN UÇAK GEMİSİ LİAONİNG: ÖZELLİKLERİ VE FOTOĞRAFLARI

Bu yazı tr.carolchanning.net adresinden alınmıştır.

Denize veya okyanusa erişimi olan herhangi bir ülke,sadece temel görevi sahil ve karasularını korumak için donanma, dengesi üzerinde olması gerekir. günümüzde en hızlı gelişen ekonomik ve askeri olarak biri olduğunu bir ülke – bu konuda ve Çin bir istisna vardı. onun tür savaş gemisi Çin şimdiye kadar sadece bir tane – Gelişen süper güç Çin uçak gemisi “Liaoning” teyit uçak gemisi filosunun, gelişiminde ilk adımlarını atıyor.

Tarihsel Arkaplan

SSCB’nin çöküşünden sonra Varyag adında bir gemi devralınan Ukrayna. 1998 yılında inşaatı durdurulmuştur. Sonuç olarak, PRC bu kruvazörü 25 milyon dolara satın aldı. Çin uçak gemisi “Liaoning”, birkaç yıl boyunca ülkenin kıyısına çekildi. Olayların bu dönüşü, on altı ayın başında geminin Boğaziçi Boğazı’ndan geçmesine izin vermediği için Karadeniz’in etrafından dolaştığı gerçeğiyle açıklanıyor. Bütün bu zaman boyunca müzakereler vardı. Kasım 2001’de, boğazlardan geçtikten sonra, uçak gemisi, en güçlü fırtına unsurları tarafından ele geçirildi. Sonuç olarak, gemi üzerinde kontrol kaybı oldu, ancak üç gün sonra uçak gemisi tekrar denizciler tarafından yönlendirildi.

Çin uçak gemisi aslanSüveyş Kanalı,güç motorları olmadan gemilerin geçişi, Çin uçak gemisi Liaoning Cebelitarık üzerinden Afrika kıtasını baypas etmek zorunda kaldı. Geminin iki römorkörü taşıdığını belirtmek gerekir. Ve ortalama trafik hızı saatte sadece 11 kilometre idi ve rotanın toplam uzunluğu yaklaşık 28.000 kilometredir. Sonunda gemi 3 Mart 2002’de Çin’deydi.

Tamir

2005 yılında Çin uçak gemisi “Liaoning” olduönümüzdeki altı yıl içinde en son teknoloji ile modernize edilmiş bir kuru havuza taşındı. Bu işlemler sırasında gövdesi kumlama ile temizlenmiş ve boyanmıştır.

Üç yıl içinde gemi zaten başka bir yerdeydi.Motorlar ve ağır teçhizatın kurulduğu liman. Granit sisteminin anti-gemi füzeleri için en yeni radarlar, silahlar ve mayınlar da teslim edildi.

Haziran 2011’de, Genelkurmay Başkanı Chen Bingderesmi olarak geminin bir uçak gemisi olarak hizmete gireceğini resmen açıkladı. Bununla birlikte, genel olarak geminin, daha şimdiden Çin üretiminin yapıldığı uçak gemilerinin yapımında yardımcı olacak eğitim ve deneysel bir üs olarak kullanıldığını da belirtti.

Çin uçak gemisi aslanAğustos 2011’de gemi dört gün geçtiçalışan dişli testleri. Ayın ortasında 29 Kasım’a kadar kaldığı limana geri döndü. Aralık 2011’den Temmuz 2012’ye kadar geçen sürede, uçak gemisi, silahları kontrol ederek helikopterlere iniş yaptı. Uçağın iniş yapması dikkat çekicidir.

Donanmaya Kayıt

Çin uçak gemisi “Liaoning” (Liaoning cv 16) 25 Eylül 2012’de resmi muharebe birimi oldu ve bu, uçağın daha önce hiç güverteye dokunmamış olmasına rağmen.

25 Kasım 2012’de, gemideki J-15 savaşçılarının ilk başarılı inişiyle ilgili bilinmeye başladı.

limandaki tartus, Çin uçak gemisi Liaoning'i demirledi

Teknik özellikler

Fotoğrafı aşağıda gösterilen Çin uçak gemisi “Liaoning”, aşağıdaki parametrelerle oluşturulur:

 • Deplasman – 59500 ton.
 • Uzunluk 304 ve bir buçuk metre.
 • Genişlik 38 metredir.
 • Geminin taslağı 10,5 metredir.
 • Geminin gücü 4 × 50.000 beygir gücüdür.
 • Hareket hızı 29 knot (saatte yaklaşık 54 kilometre).
 • Gezinme aralığı 8000 deniz miline ulaşabilir.
 • Mürettebat, kimin memurları olan 1980 kişiden oluşuyor – 520.

Gemi kolları

Onboard Çin uçak gemisi “Liaoning” cv 16 bulunur:

 • Uçaksavar topçusu: Tip 1130, 3 × 11 × 30 mm.
 • Füzeler: fırlatıcılar FL-3000N, 3 × 18 şarj cihazları.
 • Anti-denizaltı koruması: bilinmeyen tipte iki on iki haneli kurulum.
 • Havacılık: yirmi dört Shenyang J-15 savaşçısı, dört adet Z-18 uzun menzilli radar dedektörü, altı Z-18F anti-denizaltı helikopterleri, bir çift Z-9C arama ve kurtarma helikopteri.

 Çin uçak gemisi liaoning cv 16

Uzman görüşü

Askeri uzmanların dediği gibi “Liaoning”Oldukça zayıf silah sistemleri olduğunu. objektif olarak bakılırsa, bu gemi kendisini gemilere saldıran gruba sadece çok az sayıda savunma yeteneğine sahiptir. onun ‘Liaoning’ sorunlarının dışında tam taşıma için onun yanında sürekli varlığını etkileyici koruma gerektirir. Ancak, Rus uçak gemisi “Amiral Kuznetsov” şeklinde en yakın eşdeğeri daha uçak ve mühimmat daha çok sayıda taşıyabiliyor. o özerk ve bunların daha sonraki savaş ve keşif görevleri yürütmek için gezegendeki hemen hemen her yerde askeri uçak teslim edebilmek oldukça uzun yürüyüş için tasarlandığından, en iyi silah saldırı ve saldırı devam – Uzmanlar özünde Çin uçak gemisi, ordu savunuyorlar.

Çin uçak gemisi lionin cv 16

Suriye’ye “Trekking”

Içinde Tartus limanı Çin uçak gemisi palamarla”Liaoning”! 2015 sonbaharında en çok tartışılan bu sansasyonel haber oldu. Birçok dünya medyasına göre, bu savaş 22 Eylül’de Süveyş Kanalı’nı geçti ve Suriye su alanına girdi. Birçok raporda da söylendiği gibi, geminin bu gemisi Rusya Federasyonu tarafından sözde “İslam devleti” ne karşı yürütülen terörle mücadele operasyonuyla bağlantılıydı. Ancak, bir süre sonra, Çin Dışişleri Bakanlığı’nın resmi temsilcisi Hua Chuning, basında, Göksel İmparatorluğunun Suriye’ye “Liaoning” göndermeyi planladığını ve göndermediğini söyledi. Dahası, gemi, daha önce olduğu gibi, sadece bilimsel amaçlarla işletilmektedir. Çin’in Suriye halkının kendi kaderini tayin etmeye dayanan bir konuma bağlı olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle, Çin uçak gemisi Liaoning’in Tartus limanında demirlemiş olduğu basılı yayınların başlıkları, gerçeklikle ilgisi olmayan bir başka gazetecilik “ördek” den daha fazla olmadığı ortaya çıktı.

Kelimelerin doğruluğunun dolaylı onaylanmasıÇinli üst düzey yetkililer, korsanlarla savaşmak için özel bir müfrezenin Orta Doğu bölgesinde varlığına işaret eden Çin Donanma Akademisi’nden Profesör Zhang Junshe’nin sözleri olarak da hizmet verebilirler.

 Çin uçak gemisi Lyonin fotoğrafTartus’taki Çin uçak gemisi “Liaoning” in eminim. Analiz Merkezi’nin Rus uzmanıteknolojiler ve stratejiler Vasily Kashin. Ona göre geminin eğitimi var, bu yüzden savaş operasyonlarının yerine sökülemez. Ve eğer Çin gerçekten de Suriye ihtilafına müdahale etmek istiyorsa, büyük olasılıkla teröristlerle savaşmak için “Proje 071” tipindeki gemileri gönderecektir. Herkes Çin’in uçak gemisi Liaoning’in Tartus’ta olduğunu anlamamasına rağmen, Çin liderliği Suriye’deki durumu beklemekte olduğu için.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin emelleri

Dünyanın en büyük ülkesi Savunma Bakanlığıresmi olarak ikinci uçak gemisinin inşasının başlatıldığını doğruladı. Bölümün temsilcisi Yang Yujun, bu geminin Çinli uzmanlar tarafından tamamen geliştirildiğini söyledi. Geminin inşası Dalian (Liaoning Eyaleti) limanında gerçekleşir.

Ayrıca, yeni muharebe biriminin yerinden edilmesinin 50 bin ton içinde olacağını bildiriyor. J-15 tipi savaşçıların taşınması için operasyon planlanmaktadır.

Gemi özellikleri

Yani, Çin uçak gemisi Liaoning nerede,az çok anladık. Şimdi aeroteknik ekipmanı ile uğraşmak gerekiyor. Orijinal Sovyet projesi 11435 tarafından orijinal olarak yerleştirilen unsurları neredeyse tamamen korudu, yani:

 • Sıçrama tahtası (mancınık yok).
 • Geri çekilebilir gecikme ve gaz deflektör kalkanları ile başlamak için üç pozisyon.
 • Optik iniş sistemi.
 • Hidrolik sürücü ile fren makineleri ile dört uçak pilotları.uçak gemisi aslan nerede

Amerikan üzerine iniş başkanının yazısıÖrnek, geminin kıç tarafındaki uçuş güvertesinin sol kenarına monte edilmiştir. Liaoning’in güverte bölümlerinde görev yapan denizciler de Amerikalı meslektaşları gibi giyiniyorlar. Çinli denizcilerin üniformalarının renk düzenine bakarak, form tamamen kopyalanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top